Co je formát M4A?


M4A – Definice

M4A je přípona používá k reprezentaci komprimovaného audio souboru v kontejneru MPEG-4. Oficiální přípona souboru definovaná standardem MPEG-4 je MP4, který obsahuje jak audio a video, ale MPEG-4 soubory, které obsahují pouze zvuk mají obvykle příponu souboru M4A. Ve skutečnosti, tento formát souboru nebyl populární až do doby, kdy jej Apple Inc. poprvé používal v iTunes a iPodu pro písně buď pomocí Advanced Audio Coding (AAC) nebo Apple Lossless (ALAC) kodeku pro odlišení od ostatních MPEG-4 audio souborů od roku 2007.

Přípona názvu souboru: M4A (MPEG-4 audio)

Kategorie: Audio soubor

Popularita: Pomulární mezi uživateli Apple

Vývojář: Apple, Inc.

Fakta o M4A

  • M4A audio soubory jsou nechráněné. Chráněné soubory mají obvykle příponu souboru M4P.
  • M4A zvuk může být dekódován zpět na původní kvalitu před tím, než byl komprimován.
  • Většina M4A písní na iTunes Store je placená, ale někdy jsou zde také speciální nabídky nebo písně zdarma.
  • iTunes store poskytuje také hudbu v jiných formátech než M4A.
  • M4A hudbu lze přímo nastavit jako vyzvánění iPhone přejmenováním přípony souboru z M4A na M4R pomocí iTunes.
  • Je to kodek navržený tak, aby poskytl bezeztrátové kódování v menším úložném prostoru.

Výhody: soubor ve formátu M4A je komprimovaný, ale kvalita je bezztrátová. Také je dobré, že M4A nemá ochranu Digital Rights Management (DRM), takže může být pružněji editován a přenášen.

Nevýhody: M4A lze dobře rozpoznat v iTunes, iPod a dalších zařízeních Apple. Ale malá kompatibilita s jinými zařízeními činí z M4A přehrávání zvuku spíše nevyhovující ve srovnání se soubory MP3.

1

M4A VS. MP3

Ve skutečnosti se M4A obecně bere jako nástupce MP3, protože dělá to samé, jako MP3, ale ve srovnání s MP3, M4A může komprimovat audio se stejným datovým tokem v menší velikosti souboru. M4A soubory mají obvykle stereofonní bitrate 128kbps, 192 kbps nebo 256 kbps. (PS: datový tok se odkazuje na množství dat, která byla přenesena v daném čase podél digitální sítě. Společné měření datového toku kbit / s a Mbps, což znamená, v tomto pořadí kilobitů za sekundu a megabitů za sekundu. Obecně platí, nezáleží na to, jaká jednotka se používá, čím vyšší číslo, tím vyšší je rychlost nebo vyšší kvalita.) Pokud se vyznáte v kódování hudby, je doporučeno uložit M4A hudbu při 192kbps a můžeme dostat jak vynikající kvalitu tak i malou velikost souboru. Více informací naleznete ve srovnání níže.

Kvalita: Z pochopitelných důvodů má zvukový soubor M4A s kompresí ALAC nejlepší kvalitu, protože žádný z původního zvukového signálu není ztracen. A dokonce i pro M4A audio zakódované pomocí ztrátové komprese AAC, zkouška naznačuje, že má stále lepší kvalitu zvuku než MP3 soubory kódované ve stejném datovém toku, zvláště když je datový tok na nebo pod 128 kb.

Velikost souboru: velikost souboru a kvalita přímo souvisí s bitrate. Když se zvyšuje bitrate, kvalita zvuku se také zvýší, a stejně tak i velikost souboru. Například, aby se dosáhlo stejné kvality, MP3 musí být kódovány kolem 192 kb, zatímco písni M4A stačí 128 kb, což znamená, že má menší velikost souboru.

Kompatibilita: Nepochybně MP3 stále dominuje audio průmyslu. Téměř veškerý software a hardware ji podporují. Přesto jsou M4A soubory omezeny na PC, iPod, iTunes a další zařízení Apple.

2

Programy, které mohou otevřít M4A soubory

iTunesApple iTunes – vyvinutý společností Apple Inc., iTunes je aplikace čtyři-v-jednom, kterou lze použít jako přehrávač médií, mediální knihovnu, on-line rozhlasové vysílání a mobilní aplikaci pro správu zařízení. K dispozici je iTunes pro Windows k otevření M4A audia.

QuickTime player Apple QuickTime Player – QuickTime přehrávač je také členem Apple rodiny. Je to nejlepší Media Player pro vysílání souborů ve formátu M4A.

Windows media playerMicrosoft Windows Media Player – Microsoft také přidává podporu pro přehrávání audio M4A, což znamená, že počítače se systémem Windows mohou přehrávat zvukové soubory M4A přímo bez nutnosti instalovat další kodek.

Media player classicMedia Player Classic – Jedná se o kompaktní multimediální přehrávač vytvořený a spravovaný programátorem nazývaným „Gabest“. V současné době Media Player Classic podporuje pouze Windows OS (32-bit a 64-bit).

KSP Sound Player – k dispozici pro Windows, tento bezplatný audio přehrávač je vyvinut Kalliope s.c. Company. Dříve, byl KSP nazýván KMP z Kalliope Media Player, ale během procesu vývoje firma přesunula svou pozornost od médií k audio přehrávačům.

Nullsoft Winamp Media Player -Winamp je multimediální přehrávač pro Windows již od začátku. S podporou pro Android a později Mac OS X, Winamp umožňuje přehrávání M4A souborů.

Roxio Creator – Tento software je proprietární optický disk programu vyráběný Roxiem a poskytuje nástroje pro úpravu videa, audia, obrázků a dalších.

NCH Swift Sound WavePad – WavePad je plně vybavený audio a editační hudební software pro Windows a Mac. Kromě toho, že nás nechá upravovat zvukové soubory také podporuje přehrávání řady zvukových formátů souborů, včetně M4A.

Řešení All-in-one pro formát M4A

Jak převést Audio do M4A?

i

Převod MP3 do M4A – M4A převažuje MP3 v kvalitě zvuku, stejně jako velikosti souboru, a to i přesto, že kompatibilita je méně populární než MP3 nyní. Přesto, podle uživatelů Apple, aby mohli mít na svých zařízeních více skladeb, převod MP3 do M4A by byl nejlepší způsob, jak si vychutnat hudbu v relativně vyšší kvalitě při malé kapacitě disku.

ii

Převod FLAC do M4A – FLAC je zvukový formát pro bezztrátovou kompresi. Zachovává audio data beze změny, zatímco snižuje soubor na polovinu původní velikosti. Hudebním fanouškům skladby ve formátu FLAC přináší bezprecedentní poslechový požitek. Ale pokud používáte iPhone nebo jiné zařízení Apple, není to dobrá zpráva. Budete muset převést FLAC do M4A nebo jiného kompatibilního audio formátu s Apple, protože Apple zařízení jej nerozpozná.

iii

Převod WAV do M4A – WAV je formát zvukového souboru Microsoft a IBM. Soubor WAV může buď obsahovat komprimované audio nebo nekomprimovaný zvuk. Převádíme formát WAV do M4A z následujících důvodů. Ve srovnání s M4A, stejný soubor ve formátu WAV zabírá velký prostor na disku. Navíc, Apple nativně podporuje M4A soubory spíše než WAV.

Jak převést video do M4A?

i

Převod MP4 do M4A – MP4, kjent som MPEG-4, er et populært format brukt til å lagre video- og lyddata. Når MP4 kun inneholder lyddata har det filendelsen M4A. Når vi ønsker å trekke ut lyd fra MP4-video uten tap av kvalitet, er det en god idé å fjerne videodata fra MP4-filen og beholde lydsporet.

Zanechte komentář

Prosím vyplňte své jméno!
Prosím vyplňte obsah recenze!

Komentář (0)

Získejte je nyní!
APOWERSOFT
Exkluzivní
dárky
&
výhodné
slevy
Zjistěte více
Apowersoft Unlimited
Installer Jedním kliknutím pro 14+ Všech Produktů Apowersoft
new
Podpora
Sdílet
Recenze
Komentovat
Zpět nahoru