Jak pořídit snímek obrazovky na Macu

Naposledy aktualizováno dne 04.08.2015 autorem

Snímky obrazovky jsou důležité pro vytváření návodů, herních videí, sérií snímků videa nebo třeba hlášení chyb. Sejmutí obrazovky na Windows může být jednoduše provedeno stisknutím klávesy “PrtScn”. Tato metoda je ale o něco složitější na Macu, protože musíte držet tři klávesy současně k pořízení snímku. K Vaší hrůze tento způsob občas selže a Vy tak musíte využít dodatečné programy, jsou-li potřeba úpravy. Zde s Vámi projdeme řešení, která Vám pomohou, když chcete pořídit screenshot na Macu.

I. Doporučené řešení pro snímání obrazovky na Macu

II. Alternativní nástroje pro snímání obrazovky na Macu

I. Nejlepší řešení pro snímání obrazovky na Macu

Apowersoft Snímání Obrazovky pro Mac je jednoduchá ale výkonná pomůcka, která splní všechny Vaše požadavky na snímání obrazovky, vkládání poznámek, nahrávání na internet a sdílení obrázků online. Specificky může být použita k zachycení celé obrazovky, webových stránek, oken aplikací, rozbalovací nabídky, videí a dalších. Každopádně můžete nainstalovat tento program na Váš počítač a postupovat dle detailních instrukcí uvedených níže, abyste věděli, jak udělat print screen na Macu.

Stáhnout

1

Konfigurace nastavení

Po spuštění aplikace uvidíte uvítací rozhraní. Než začnete snímat obrazovku Macu, můžete zvolit požadovanou výstupní složku na ukládání screenshotů, vybrat nejvhodnější klávesovou zkratku pro snímání obrazovky nebo nakonfigurovat další nezbytná nastavení. Abyste se k nastavení dostali, zvolte “možnosti” z rozbalovací nabídky a změňte původní nastavení podle Vašich potřeb. Poté můžete kliknout na tlačítko “Ok” pro potvrzení těchto změn.

2

Pořiďte snímky obrazovky na Macu

Po dokončení nastavení můžete začít snímání obrazovky na Macu výběrem režimů snímání nebo stisknutím klávesových zkratek. V podstatě tento nástroj pro pořízení screenshotu na Macu má k dispozici dva režimy zachycení obrazovky – “Region” a “Celá obrazovka”. Můžete si vybrat jeden z nich v závislosti na Vašich potřebách. Oba režimy mají vlastní klávesovou zkratku pro jejich rychlé vyvolání.

obrazovka

Snímek celé obrazovky: Celá obrazovka počítače může být snadno zachycena jako obrazový soubor PNG, JPG, GIF a spousta dalších formátů výběrem režimu “Celá obrazovka” nebo stisknutím klávesové zkratky “Command+F”.

Snímek oblasti: Tento režim je navržen pro zachycení snímku jakékoliv vybrané oblasti na obrazovce, aktivního okna nebo menu aplikace. Abyste mohli pořídit screenshot na Macu, vyberte tento režim z rozbalovací nabídky nebo stiskněte klávesy “Command+R”. Na obrazovce se objeví křížek. Následně musíte kliknout myší, táhnutím vybrat oblast k zachycení a nakonec tlačítko pustit. A při snímání okna aplikace bude vše ještě snazší. Stačí myší okno označit a stisknout levé tlačítko pro snímek.

snímek obrazovky na Mac

3

(Volitelné) Vkládání poznámek

Po pořízení snímku oblasti se po stranách snímku objeví spousta možností pro úpravu. Když to bude potřeba, můžete přidat šipky, elipsy, obdélníky a texty do Vašeho screenshotu pro zvýraznění určitých oblastí nebo vložení poznámek.
screenshot na Mac

4

Nahrajte a sdílejte snímky obrazovky

Jedna ze skvělých vlastnosti tohoto nástroje pro snímání obrazovky na Macu je, že Vám umožňuje uložit snímky na internetové úložiště, které je poskytnuto vývojářem. Kvůli ochraně Vašeho soukromí máte možnost zaheslovat nahrané obrázky. Takto budou k Vašim screenshotům mít přístup jen autorizované osoby.

Po nahrání uvidíte čtyři odkazy pro sdílení obrázku, což zahrnuje přímý odkaz, URL obrázku, URL html a BB kód. To může přijít vhod, když potřebujete vložit nahraný obrázek na blog, fórum nebo ho přímo poslat ve zprávě.

Nahrajte a sdílejte snímky obrazovky

Celkově vzato je tedy Apowersoft Snímání Obrazovky pro Mac vysoce doporučený pro jeho jednoduchost a bohatou nabídku funkcí. Chcete-li se seznámit i s dalšími pomůckami pro snímání obrazovky na Macu, podívejte se na následující alternativy.

II. Alternativní nástroje pro snímání obrazovky

Grab for Mac– Tato pomůcka je zabudovaná přímo v Macu, a najdete ji ve složce “Applications” > “Utilities”. S ní můžete pořídit snímek výběru, okna, celé obrazovky, rozbalovací nabídky a dalších během několika kliknutí myší. Po zachycení snímku se obrázek implicitně exportuje jako soubor TIFF do Vámi zvolené lokace.

TinyGrab – Podobně jako ostatní nástroje na snímání obrazovky je TinyGrab schopný zachycovat snímky všeho viditelného dění na Macu. Kromě této esenciální funkce má také nadstandardní funkci nahrávání. Po potvrzení uploadu dostanete URL obrázku pro sdílení. Avšak bezplatná verze povoluje pouze tři screenshoty denně.

Jing– Tato aplikace Vám pomůže zachytit snímek celé obrazovky nebo vybrané oblasti pomocí klávesové zkratky. Program je víc než jen print screen pro Mac, umožní Vám přizpůsobit Váš obrázek přidáním šipek, textu, zvýraznění, kreslením různých tvarů atd. Mimo to také podporuje nahrávání obrazovky se zvukem, což je zajímavý přídavek. Nahrávání obrázků na internet je také poskytnuto, ovšem musíte si prvně založit účet, než ho můžete používat.

Hodnocení: 4.3 / 5 (na základě 13 hodnocení) Děkujeme za Vaše hodnocení!
Vložil: 02.02.2015 pro Snímání Obrazovky. Naposledy aktualizováno dne 04.08.2015

Zanechte komentář

Prosím vyplňte své jméno!
Prosím vyplňte obsah recenze!

Komentář (0)

Stahujte nyní
Apowersoft Unlimited
Apowersoft Unlimited
Multimediální řešení 13 v 1
85
Bohatý
balíček
% sleva

Zprávy

Inzeráty

Získejte je nyní!
APOWERSOFT
Exkluzivní
dárky
&
výhodné
slevy
Podpora
Sdílet
Recenze
Komentovat
Zpět nahoru