Co je formát M4V?
Komentář

Co je formát M4V?

Naposledy aktualizováno dne 22-01-2016 autorem

M4V – Popis

M4V je formát kontejneru videa, který nebyl obyčejným lidem známý, dokud jej Apple Inc. nevyvinula v iTunes Store pro nakoupená videa, včetně celovečerních filmů, hudebních klipů a televizních epizod. Ve skutečnosti, formát M4V je v mnoha ohledech velmi podobný formátu MP4, s výjimkou toho, že některé soubory M4V jsou chráněny Apple FairPlay DRM ochranou proti kopírování. Přehrávání chráněného M4V souboru je omezeno na počítače, které mají povolený (používají program iTunes) účet používaný k nákupu videa. S ohledem na nechráněné soubory M4V, ručním přejmenováním přípony názvu souboru z M4V na více populární MP4 lze soubor přehrát v jiných přehrávačích médií.

Název přípony souboru: M4V

Typ média: Video Soubor

Rozšířené od: iTunes video formátu

Developer: Apple Inc.

Specifické použití formátu M4V

Apple vytváří M4V pro videa ve svém iTunes Store, a proto je tento formát běžně používán v produktech Apple, jako jsou iPhone, iPad, iPod, Apple TV a dalších, jako je PlayStation Portable, atd. Zašifrované s technologií kopírování DRM, chrání obsah videa před použitím pro komerční účely a vybízí uživatele ke koupi souborů na svém iTunes Store.

Rozdíly mezi M4V a MP4

M4V a MP4 jsou oba stejné H.264 MPEG-4 formáty. Jsou v podstatě identické a známé pro rovnováhu mezi vysokou kvalitou a rozumnou velikostí souboru. Stále existují rozdíly, které se se od sebe navzájem mírně liší.

Účely: M4V je speciálně navržen pro Apple zařízení a software. Prudce rostoucí popularita produktů Apple od zařízení až po software umožňuje M4V být přijímán více a více přehrávači médií. MP4 přizpůsobuje všechny cenné vlastnosti předchozích verzí MPEG, aby byl praktický pro on-line použití. Vzhledem k tomu, že poskytuje rychlejší načítání, vysílání kvalitního média je pro průměrného uživatele internet vysoké.

Vlastnosti: formát M4V se používá k zakódování video souborů, jako jsou filmy, hudební videa a televizní epizody v Apple iTunes Store. Je chráněn autorskými právy Apple FairPlay DRM. Zatímco použití formátu MP4 je mnohem širší, nejčastěji se používá k ukládání videa, zvuků, titulků a statických snímků. Žádná profesionální ochrana proti kopírování dělá tento formát populární ve streamování videa přes internet. Téměř všechny multimediální přehrávače a zařízení podporují formát MP4.

Software pro otevření M4V souborů

iTunesiTunes – Apple iTunes je výchozí způsob, jak přehrát M4V video soubory z iTunes Store. A to je také nástroj používaný k autorizaci počítače pro přehrávání videa, M4V, pokud jsou chráněny autorskými právy DRM.

QuickTimeQuickTime Player – M4V soubory lze také otevřít a přehrát s QuickTime Player ale soubory chráněné FairPlay DRM budou identifikovány jako soubory AVC Media.

VLCVLC media player – VLC je výkonný multimediální přehrávač, který může přehrát všechny možné multimediální soubory. Otvírání nechráněných souborů M4V je podporováno, ale pokud chcete přehrát chráněné M4V video soubory ve VLC, budete muset nejprve odstranit DRM.

Video Converter StudioVideo KonvertorVideo Konvertor je vlastně část software konvertoru, který má vestavěný přehrávač médií v softwaru. Umí přehrát mnoho video a audio souborů, včetně nechráněných souborů M4V.

Řešení pro formát souboru M4V

i

Převod MP4 do M4V – MP4 je kontejner formátu soubor, který je všeobecně přijímán téměř všemi přehrávači médií a zařízení. Někdy, když kopírujeme filmy ve formátu MP4 na iPad / iPod přes iTunes, zobrazí se chybové hlášení které říká, že video nelze na tomto iPadu / iPodu přehrát. To je proto, že video data ve formátu MP4 mohou být zakódována různými kodeky. V případě, že kodek je neslučitelný se zařízeními, nebude na nich hrát. Proto je třeba se obrátit se na konvertor MP4 do M4V o pomoc.

ii

Převod AVI do M4V – Navzdory oznámení od Apple, že formát AVI byl přidán do podpory jejich produktů, přehrávání se stale neobejde bez problémů, pokud soubor AVI není kompatibilní se standardem Motion JPEG (M-JPEG). Abyste si mohli vychutnat AVI soubory na zařízení, jako jsou iPod, iPad nebo iPhone, stačí jen převést AVI do formátu M4V.

iii

Převod WMV do M4V – I když je spousta mediálních přehrávačů a zařízení schopna přehrávat soubory ve formátu WMV, tento formát souboru nelze přečíst v iPodu. Pokud máte v úmyslu sledovat WMV filmy v iPodu, jejich převedení do formátu M4V je dobrá volba, protože se jedná o formát souboru podporovaný iPodem.

Hodnocení:4.8 /5(na základě 16 hodnocení)Děkujeme za Vaše hodnocení!
Vložil:proVideo Konvertor.Naposledy aktualizováno dne 22-01-2016

Zanechte komentář

Prosím vyplňte své jméno!
Prosím vyplňte obsah recenze!

Komentář (0)

Získejte je nyní!
APOWERSOFT
Exkluzivní
dárky
&
výhodné
slevy
Zjistěte více
Apowersoft Unlimited
Installer Jedním kliknutím pro 14+ Všech Produktů Apowersoft
new
Podpora
Sdílet
Recenze
Komentovat
Zpět nahoru