Co je to M4R formát?

MPEG-4 Vyzvánění je obecně známé jako M4R, což je rozšíření zvukového souboru spojené především s Apple iPhone. Je to rozšíření souboru vytvořené výhradně jako vyzvánění pro zařízení Apple – iPhone. Formátu M4R je vysoce kvalitní komprimovaný audio soubor, který striktně používá AAC neboli Advanced Audio Coding jako své výchozí kompresní schéma. Všimněte si, že AAC schéma je dobře známé pro svou úžasnou kvalitu zvuku, zatímco snižuje velikost souboru.

Patřící do MPEG-4 skupiny, tento typ zvukového souboru obsahuje číselné reprezentace, audio soubory a text ve formátu ASCII. Po technické stránce je M4R přesně stejný jako známější formát M4A. Jediný rozdíl je, že většina souborů M4R je chráněna autorskými právy přes DRM. Někteří tvrdí, že M4R je přejmenovaná verze M4A, což může být pravda, zvláště, když se podíváte na ztrátový algoritmus souboru.

Přípona názvu souboru: M4R (MPEG-4 vyzvánění)

Kategorie: Hudební audio soubor

Popularita: Populární především mezi uživateli iPhone

Vývojář: Apple

Zábavná fakta o M4R

  • M4R soubory vyzvánění mohou 40 vteřin dlouhé
  • Je vyroben Apple, aby odlišil vyzvánění od skladeb v iPhonu
  • Při nákupu vyzvánění z iTunes mohou být s písněmi ve formátu M4R spojeny poplatky
  • Ne všechny písně z iTunes Music Store je možné použít k vytvoření M4R vyzvánění
  • Můžete vytvořit pouze M4R vyzvánění z písně zakoupené na iTunes, zatímco také má povolit tvorbu vyzvánění
  • V případě zakoupených M4R vyzvánění, soubory budou automaticky převedeny na Váš iPhone přes auto-synchronizaci
  • Soubory M4R uvidíte zobrazené v ikoně Apple loga

Výhody: Ačkoli mnoho uživatelů kritizuje Apple pro exkluzivní formát souboru iPhone vyzvánění, kterým je M4R, má některé výhody, které ostatní nemusí vidět. Například, M4R podporuje poslechové maskování, které je velmi důležité, pokud máte obavy o ztrátu kvality zvuku. Kromě toho, M4R mohou být komprimovány v malé velikosti souboru bez ztráty kvality. To znamená, že uživatelé si mohou užívat úžasné kvalitní vyzvánění bez velké velikosti souboru.

Nevýhody: Nicméně, všimněte si, že ne každý přístroj nebo program může přehrát M4R. Protože tento typ souboru je exkluzivní pro zařízení Apple, najít aplikaci nebo zařízení, na kterém lze spustit tento formát je trochu obtížné. Dalším čtením se dozvíte o programech, jakož i zařízení, která mohou podporovat formáty M4R souborů.

1

Zařízení, která umí otevřít M4R soubory

V zásadě všechna zařízení vyrobená Apple mohou spustit M4R soubory. Patří sem iPad, iPod Touch, iPhone a MacBook. Pokud se ptáte, proč iPad a iPod Touch můžete otevřít M4R, i když nejsou klasifikovány jako „iPhone“, je to proto, že tato zařízení jsou vybavena iTunes. Totéž platí i pro MacBook, je to vlastně iTunes, které umí otevřít a přehrát M4R soubory.

Co se počítače se systémem Windows týče, pokud je notebook vybaven Apple iTunes pro Windows, můžete otevřít M4R soubory. Série Lumia od Nokie nebo jiné Windows telefony na druhé straně nemohou přímo otevřít M4R soubor s videem, ale pomocí Ringtone Maker, který je s ním dodáván, můžete převést tento soubor, aby byl se zařízením kompatibilní.

2

Programy, které umí otevřít M4R soubory

iTunesApple iTunes – standardně, jak iTunes pro Mac a Windows by měl být schopen otevřít M4R soubory. To je nejpopulárnější software, pokud jde o otevření uvedeného typu souboru.

Media playerMedia Player Classic Home Cinema – vyrobený MPC HC Team, je známo, že tento program umí otevřít M4R. Mějte na paměti, že MPC se liší od předinstalovaného Media Player systému Windows.

FoobarFoobar – tato aplikace je vyrobena Peterem Pawlowskim a podporuje uvedený formát. Kromě schopnosti otevření souboru jej může program Foobar2000 také přehrát.

SpotifySpotify – i když to není přímo počítačový program, tato digitální služba hudebního streamování můžete přehrávat M4R soubory. Všimněte si, že je třeba připojení k internetu ke spuštění Spotify.

Philips Songbird – je mediální aplikace určená pro zařízení Philips. Nemusíte vlastnit médiální zařízení Philips, abyste mohli použít software, většinou je k dispozici on-line.

Top řešení

Jaký užitek můžete mít z M4R?

i

Vytvořte iPhone vyzvánění – jak bylo řečeno výše, je známo, že tento formát souboru je výchozí formát vyzvánění na iPhone smartphonech. Jste-li iPhone fanatik, ale unavení z obvyklých beatů nainstalovaných na Vašem telefonu, naučit se základy M4R Vám určitě hodně pomůže, pokud se rozhodnete vytvořit si vlastní vyzvánění pro svůj telefon.

ii

Převod vyzvánění na iPhone – pro uživatele, kteří jsou naprosto přesvědčeni, že mohou vytvořit nebo zakoupit vyzvánění M4R založené na jejich iPhonu, pochopení toho, co je M4R a programy spojené s ním bude pro celý proces přenosu mnohem jednodušší.

iii

Vytvořte M4R vyzvánění – kromě vytvoření iPhone vyzvánění se možná někteří uživatelé rozhodnou vytvořit M4R tóny pro jiné účely, například zvukové pozadí nebo pro editaci videa. Proto, seznámení se s M4R zaručuje, že zůstanete ve hře, a že program, které se chystáte použít podporují uvedený typ souboru.

Konvertujte jakýkoliv formát do M4R

i

Převod MP3 do M4R – protože oba jsou známé zvukové soubory, je možné převést MP3 do M4R. Existuje mnoho bezplatného a placeného softwaru,ze kterého si můžete vybrat, abyste zvládli tento úkol.

ii

Převod MP4 do M4R – o MP4 je známo, že mají video soubory, tedy převod může být docela ošidný. Ale s pomocí konkrétních aplikací, je tento proces možný.

iii

Převod videa do M4R – na druhou stranu, pokud chcete převést videa do M4R, použití aplikace, která umí extrahovat audio z videa Vám hodně pomůže. Potom musíte převést extrahovaný zvukový soubor do formátu M4R.

iv

Převod M4A do M4R – pravděpodobně nejjednodušší proces konverze. Můžete použít počítač pro přímý převod souboru odškrtnutím „Skrýt příponu souborů známých typů“.

v

Převod Audio do M4R – pro běžné zvukové soubory je nezbytností instalace konverzních aplikací třetích stran. Také znalost toho, co je M4R a do jaké klasifikace patří, Vám pomůže odpovědět na otázku, zda jsou typy souborů, které se pokoušíte změnit, kompatibilní.

Zanechte komentář

Prosím vyplňte své jméno!
Prosím vyplňte obsah recenze!

Komentář (0)

Získejte je nyní!
APOWERSOFT
Exkluzivní
dárky
&
výhodné
slevy
Zjistěte více
Apowersoft Unlimited
Installer Jedním kliknutím pro 14+ Všech Produktů Apowersoft
new
Podpora
Sdílet
Recenze
Komentovat
Zpět nahoru