10 Skrytých Funkcí, Které Musíte Znát v iOS 11
Komentář

10 Skrytých Funkcí, Které Musíte Znát v iOS 11

Naposledy aktualizováno dne 14-03-2019 autorem

iOS 11 dorazil v září roku 2017. Zahrnuje osobní platby Apple Pay, obnovené Centrum Ovládání, vylepšené emoji, rozšířené Reality Kit, zbrusu nové App Store, Apple Maps a tak dále. Někteří z vás možná nevědí o některých skrytých funkcích v systému iOS 11. Pokud chcete znát další skryté funkce iOS 11, přečtěte si článek níže a budete je znát.

10 Skrytých Funkcí, Které Musíte Znát v iOS 11

Nové Live fotky

ios live foto

Live Photos je funkce fotoaparátu, která dokáže zachytit pohyb a zvuk. Původně byla tato funkce přidána na zařízení iPhone 6s. Dříve jste si mohli prohlížet fotografie Live Photos pouze ve standardním režimu stisknutím obrazovky vašeho zařízení. Nyní se ale funkce Live Photos zlepšila. Můžete si fotky prohlížet s různými efekty, jako je Oříznutí, Smyčka, Bounce a Dlouhá Expozice. Chcete-li přidat efekty na live fotkám, jednoduše přetáhněte prstem nahoru a animace se zobrazí.

Pořiďte Live Fotku ve FaceTime

facetime

Mnoho uživatelů iPhonu využívá FaceTime se svými blízkými, kteří jsou daleko. FaceTime v podstatě spustila společnost Apple Inc. v roce 2010 na iPhone 4. Ale nyní funguje na dalších zařízeních Apple, jako jsou iPad, iPod Touch a Mac. Během komunikace s ostatními bylo dříve velmi obtížné zachytit obrazovku. Ale iOS 11 vám umožní, abyste během hovoru vyfotitli Live Fotku. Přepnutí je v části Nastavení> FaceTime.

Klávesnice ovládaná jednou rukou

klávesnice ovládaná jednou rukou

Existují chvíle, kdy chcete psát na klávesnici svého iPhone jednou rukou, protože ta druhá pracuje na něčem jiném. Na některé klávesy však nedosáhnete, protože klávesnice je příliš široká. Ve skutečnosti je jedou z tajných funkcí iOS 11 Klávesnice pro jednu ruku. S ní můžete jednoduše psát pouze jednu rukou. Chcete-li ji aktivovat, přejděte do části „Nastavení“ a klepněte na položku „Obecné“ a klikněte na „Klávesnice“ a zapněte klávesnici „Klávesnice pro jednu ruku“.

Nové efekty obrazovky pro Zprávy

zpráv

Fantastické nové funkce Zpráv Apple pro zařízení iOS umožňují změnit vzhled bublin zpráv a způsob zobrazení animace na celé obrazovce. Aplikace Zprávy nabízí čtyři různé animované efekty a výrazy. Po zadání zprávy stiskněte dlouze tlačítko „Odeslat“ a objeví se náhled „Odeslat s efektem“, pak klikněte na požadovaný kanál a vyberte animace.

Nerušit při řízení

nerušit při řízení

Apple spustil skrytý trik iOS 11, díky kterému může zabránit majitelům iOS přijímat hovory a zprávy během jejich dlouhého řízení. Tak se řidiči mohou soustředit na řízení a nebudou rušeni. Chcete-li funkci povolit automaticky, musíte ji přidat do nového Centra Ovládání. Přejděte do části „Nastavení“, poté na položku „Ovládácí centrum“ a „Upravit ovládácí prvky“. Potom „Při řízení nerušit“. Poté přejeďte prstem po obrazovce zařízení a potom jej zapněte.

Okamžité překládání Siri

siri

Siri je osobní digitální asistent navržený společností Apple. Jedná se o hlasové ovládání, kterému můžete klást otázky, a ono vám okamžitě odpoví. Také umí doporučit a může provést některé akce ve vašem zařízení. V iOS 11 může Siri přeložit další jazyky z angličtiny do francouzštiny, italštiny, mandarínštiny a němčiny atd. Například stiskněte Domovské tlačítko a řekněte: „Hej Siri, přeložíš slovo dům do němčiny?“ Pak vám řekne správný překlad.

Označení všeho

vytvořit pdf

Jedna ze skrytých funkcí iOS 11 je Označení jako PDF. Je to nová možnost, díky které můžete vytvořit PDF, zatímco si prohlížíte webovou stránku nebo fotku. Jednoduše klepněte na ikonu „Sdílet“ a vyberte „Vytvořit PDF“. Můžete přidat texty, nakreslit čáry a tvary.

Nové tlačítko pro Vypnutí

tlačítko pro vypnutí

Také vás naštve, když se vám rozbije tlačítko pro vypnutí? Opravdu potřebujete vypnout telefon, ale bez něj to nejde? Díky iOS 11, bez nové funkce Vypnutí nemůžete své zařízení vypnout, dokud se baterie nevybije. Pro vypnutí zařízení zamiřte do „Nastavení“ > „Obecné“ > „Vypnout“ a přejeďte pro vypnutí.

Sdílení WiFi hesla

share wifi password

Už jste někdy zažili situaci, kdy jste v domě svého přítele a chcete se připojit k síti Wi-Fi? Heslo je však příliš obtížné. Nyní se v dalším zařízení s iOS objeví okno, pokud je již připojeno na stejné síti Wi-Fi a požádá o sdílení hesla s vámi. Díky tomu se můžete snadno připojit k připojení Wi-Fi bez zadání hesla.

Ever-Notes na iPadu

poznámky

Skenování dokumentů je pomocí iOS 11 na vašem iPadu snadný úkol. Nyní nemusíte skenovat dokumenty na skeneru dokumentů v počítači. Chcete-li to provést, zamiřte do aplikace Poznámky a pak klepněte na „+“> „Skenovat dokumenty“>> vezměte fotku a přetáhněte ji do rohů pro upravení.

Závěr

Výše uvedené jsou jen některé skryté a vzrušující funkce iOS 11. Všechny tyto změny jsou skvělé a mohou vaše iOS 11 ještě vylepšit. Abyste si používání svého zařízení užili ještě více, musíte znát tyto skryté tipy iOS 11.

Hodnocení:4.3 /5(na základě 14 hodnocení)Děkujeme za Vaše hodnocení!
Vložil:proObrázek do PDF, Správce iOS, Tipy pro iOS.Naposledy aktualizováno dne 14-03-2019

Zanechte komentář

Prosím vyplňte své jméno!
Prosím vyplňte obsah recenze!

Komentář (0)

Získejte je nyní!
APOWERSOFT
Exkluzivní
dárky
&
výhodné
slevy
Zjistěte více
Apowersoft Unlimited
Installer Jedním kliknutím pro 14+ Všech Produktů Apowersoft
new
Podpora
Sdílet
Recenze
Komentovat
Zpět nahoru