Jak nahrávat hudbu z internetových rádiových stanic
Komentář

Jak nahrávat hudbu z internetových rádiových stanic

Naposledy aktualizováno dne 13-09-2018 autorem

Internetové rádio je známé také jako webové rádio nebo streamované rozhlasové vysílání. Jedná se o poskytovatele hudebních služeb, který přenáší své služby skrze World Wide Web. Tato služba je nyní podporována stále více lidmi, protože přináší lepší plynulost, co se týče kvality zvukové stopy. Na rozdíl od tradičního rádia, které spoléhá na frekvence a vlny, zde nedochází ke změně kvality zvuku v závislosti na Vašem signálu a lokaci. Stejně jako tradiční rádiové stanice poskytuje internetové rádio svým uživatelům také masivní kolekci písní k poslechu. Tato obrovská kolekce písní zvyšuje počet uživatelů, kteří vyžadují, aby tyto zvukové stopy byly k dispozici ke stažení. Často je ovšem problém najít způsob k nahrávání internetového rádia.

Nejlepší internetový záznam rádia

Problémy ohledně nahrávání internetového rádia mohou být snadno vyřešeny použitím následujících způsobů diskutovaných níže. Obě tyto metody používají záznam zvuku, který funguje na všech operačních systémech.

Bezplatné způsoby nahrávání internetového rádia na Windows

1. Sound Recorder

Mluvíme-li o Windows, nejlepší způsob nahrávání z internetového rádia je použití zabudovaného záznamníku. Napište Záznam zvuku do vyhledávacího pole v menu Start a záznamník se Vám zobrazí. Vyberte zvukovou stopu, kterou chcete, a klikněte na tlačítko Spustit záznam pro započetí nahrávání. Problém tohoto programu je v tom, že je příliš jednoduchý a nenabízí příliš možností.

nahrávání z internetového rádia

2. Apowersoft Online Záznamník Zvuku Zdarma

Další program, Apowersoft Online Záznamník Zvuku Zdarma určený pro Windows, je sofistikovanější záznam rádia. Podle jména jde poznat, že tento nástroj poskytuje bezplatný záznam streamovaného vysílání. Na rozdíl od záznamníku zabudovaného ve Windows tento program umožňuje nastavení záznamu před samotným nahráváním.

Online záznamník zvuku zdarma

Abyste mohli použít tento program, vše co musíte udělat je spustit tento nástroj z jeho domovské stránky a vybrat zdroj zvuku, který použijete pro svou nahrávku. Spusťte program a zvolte nabídku „Zvukový vstup“. Zde máte možnost použít mikrofon, systémový zvuk nebo oboje. Jakmile budete hotovi, dalším krokem je vyhledat na internetu rádiovou stanici, kterou chcete nahrát. Pak se vraťte k programu a klikněte na „Nahrávat“. Tím se ihned spustí nahrávání, takže jej musíte synchronizovat se zvukovou stopou, abyste získali lepší výstup. Apowersoft Online záznamník zvuku zdarma má také zabudovaný konvertor zvuku, který je nezbytný, chcete-li získat jiný formát zvukového souboru.

Program pro nahrávání internetového rádia na Macu

Stáhnout

Představujeme Vám nástroj pro záznam, který uspokojí všechny potřeby uživatelů Macu. Program, který použijeme k nahrávání internetového rádia je Apowersoft Záznam Zvuku pro Mac. Tento nástroj je navržený tak, aby ladil se všemi ostatními aplikacemi na Macu, takže jeho používání Vám bude přidat přirozené, stejně jako používání výchozích aplikací. Stačí nainstalovat program, spustit ho, otevřít internetové rádio, které chcete nahrát, stisknout tlačítko „Nastavení“ a jste hotoví. Je to rychlý, jednoduchý a spolehlivý způsob nahrávání zvukových záznamů z libovolného internetového rádia. Tento program má také zabudovaný konvertor zvuku a editor, které můžete využít.

Záznam zvuku pro mac

Tři poskytovatelé internetového rádia, které můžete vyzkoušet

Pandora

Jedná se o velmi známé internetové rádio, které má masivní kolekci nových i starých písní ve své databázi. Také se jednoduše používá a naviguje. Jediným problémem je, že tato služba je omezená jen na některé země.

Slacker

Pokud se poohlížíte po miliónech a miliónech písní, pak je toto internetové rádio přesně to, co potřebujete. Unikátní věcí na této stránce je, že domovská stránka nemá žádné písně nebo náhledy k zobrazení. Vidíte pouze pole pro vyhledávání, kam můžete vypsat Vaši oblíbenou píseň nebo umělce a poté se Vám zobrazí výpis souvisejících mp3. Stejně jako v předchozím případě je tato stránka omezená pouze na několik zemí.

Spotify

Dalším známým poskytovatelem internetového rádia je Spotify. Tato stránka se také pyšní obrovskou kolekcí písní, která pokrývá všechny hudební žánry. K získání plného přístupu ke všem službám je ovšem třeba se registrovat, a prémiové služby vyžadují platbu. Tato služba je také omezená jen na několik zemí.

Kromě těchto tří výše zmíněných poskytovatelů internetového rádia existuje spousta dalších dostupných možností, které Vám umožní poslouchat různé rádiové stanice a žánry. V každém případě, ať už posloucháte jakékoliv internetové rádio, můžete ho úspěšně nahrát, máte-li k dispozici tento záznam rádia a následováním kroků, které zde představuji.

Hodnocení:4.3 /5(na základě 16 hodnocení)Děkujeme za Vaše hodnocení!
Vložil:proMac audio rekordér, Mac audio rekordér alternativy, Záznamník Zvuku.Naposledy aktualizováno dne 13-09-2018

Zanechte komentář

Prosím vyplňte své jméno!
Prosím vyplňte obsah recenze!

Komentář (0)

Získejte je nyní!
APOWERSOFT
Exkluzivní
dárky
&
výhodné
slevy
Zjistěte více
Apowersoft Unlimited
Installer Jedním kliknutím pro 14+ Všech Produktů Apowersoft
new
Podpora
Sdílet
Recenze
Komentovat
Zpět nahoru