Co je AVI formát?
Komentář

Co je AVI formát?

Naposledy aktualizováno dne 09-10-2015 autorem

AVI, také nazýván Audio Video Interleaved, je formát souboru, který spojuje audio a video data v souboru pro účely synchronního přehrávání. Používá se hlavně jako obal pro uložení TV, filmů a dalších videí. Formát AVI byl vyvinut společností Microsoft v listopadu 1992 a nyní se běžně používá pro přenos a ukládání videa a zvukové stopy souborů. Díky své vysoké kompatibilitě, AVI soubory nejsou podporována pouze v systému Windows, ale i na mnoha dalších hlavních platformách, jako Mac, Linux a UNIX. Stejně tak je rozpoznán většinou multimediálních přehrávačů, jako VLC přehrávač.

Přípona souboru: AVI

Kategorie: Video soubor

Popularita: Populární v použití od svého vydání

Developer: Microsoft

1

Specifikace formátu AVI souboru

i

Charakteristika

AVI byl uveden do užívání ve velmi raném věku, poté, co byl zveřejněn Windows 3.1. V současné době je považován za běžný standard v systému Windows PC pro ukládání filmů a přijímá robustní kompresní technologii pro kombinování videa a audia. Ačkoli AVI video není bezztrátové, obrázky a zvuk jsou schopny udržet si vysokou věrnohodnost. Ale ve srovnání s jinými formáty souborů, AVI bude zabere hodně paměti pro ukládání, někdy až jako samotné DVD. To je možná důvod, proč poté vyšel MPEG-1, a nyní MPEG-4.

ii

Struktura

Kompletní AVI soubor může být složen ze tří částí. První z nich je součástí záhlaví a ukazuje obecné informace, jako je velikost souboru, snímkové frekvence a parametry o použitém algoritmu komprese. Druhá část je část dat, také hlavní část, včetně grafiky a zvukových dat sekvence. Poslední část je indexová část týkající se umístění souboru a umožňuje přístupnou funkci.

iii

Typ

Ve skutečnosti, AVI je starý format, který se používá mnoho let, ale technologie komprese byla průběžně několikrát aktualizována, a tak se pro různé účely používá mnoho druhů video souboru s příponou .avi. Ale pak je problém v tom, že některé mediální přehrávače v nové verzi neumí rozpoznat AVI filmy komprimované ve starém typu kódu, zatímco přehrávač ve staré verzi stále nepodporuje AVI videa v důsledku různých parametrů komprese. Proto je nutné přijít na to, k jakému typu videa AVI patří a jaká metoda komprese je použita. Ve většině případů jsou tyto typy AVI video formátu známé.

Bezztrátové/MPEG-1 AVI – Nepotřebuje žádný plug-in pro přehrávání a většinou se používá pro editaci.

DIVX/XVID AVI – to je jeden druh MPEG-4 komprese. A abyste přehráli soubor, raději si stáhněte DIVX nebo XVID kodér. Při otevření filmu, se na obrazovce na několik sekund objeví značka DIVX.

DV kodek AVI – DV (Digital Video Format) byl publikován Panasonic, Sony a několika výrobci. Tento formát získal velké uznání, když byl uveden do provozu. Uživatelé mohou upravit soubor díky přenosu digitálního videa do PC, a pak jej vrátit zpět do digitálního videa. Tento druh formátu je vždy uložen jako soubory AVI, také nazývané formát DV-AVI.

2

All-in-One řešení pro formát AVI

i

Převod VOB do AVI – Ve srovnání s jinými formáty, AVI drží video a audio stopy v dobré kvalitě. Kromě toho, AVI pracuje dobře s Windows PC a mnoho dalších platforem. Nicméně, VOB soubor lze přehrávat pouze pomocí speciálních přehrávačů. Není vhodný pro editaci a přenos, takže většina lidí by si vybrala AVI jako alternativní formát VOB.

ii

Převod MOV do AVI – MOV soubor, známý jako Apple QuickTime movie, je video formát vyvinutý společností Apple Inc. Je populární mezi uživateli Apple, neboť je to výchozí obrazový formát Apple QuickTime. Může take fungovat i na Windows. Nicméně, film ve formátu MOV zabere větší prostor, než ten stejný ve formátu AVI. Proto chce mnoho lidí převést MOV do AVI, pokud si chtějí vychutnat dobré přehrávání, ale s malým prostorem pro uložení.

iii

Převod SWF do AVI – SWF, zkratka pro small web format, je soubor Adobe Flash, který je běžně používaný pro podání animované grafiky, videa a zvuku z webu. Navíc, mnoho SWF souborů může být shlédnuto pouze na Adobe Flash Player. Většina široce používaných multimediálních přehrávačů neumí rozpoznat videa SWF. Ale to nevadí. Jen konverze SWF na AVI vám může hravě pomoci prolomit omezení.

iv

Převod WMV do AVI – WMV, pojmenované jako Windows Media Video, se vždy používá pro streamování videa s malým prostorem pro uložení a dobrou kvalitou obrazu. Ale je omezen pro použití na PC s Windows a uživatelům není dovoleno přehrávat WMV soubory na zařízeních jiných, než Windows. Proto, aby se vyhnuli tomuto problému, mnoho uživatelů má tendenci převést formát WMV do AVI filmů.

Hodnocení:4.3 /5(na základě 17 hodnocení)Děkujeme za Vaše hodnocení!
Vložil:proVideo Konvertor.Naposledy aktualizováno dne 09-10-2015

Zanechte komentář

Prosím vyplňte své jméno!
Prosím vyplňte obsah recenze!

Komentář (0)

Získejte je nyní!
APOWERSOFT
Exkluzivní
dárky
&
výhodné
slevy
Zjistěte více
Apowersoft Unlimited
Installer Jedním kliknutím pro 14+ Všech Produktů Apowersoft
new
Podpora
Sdílet
Recenze
Komentovat
Zpět nahoru